Gürcüce Tercüme

GÜRCÜCE TERCÜME

Gürcüce tercüme nedir? Şöyle ifade edilebilir: Gürcüceden başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs. Gürcüce tercüme büroları ve Gürcüce yeminli tercüme büroları bu işin en sağlıklı yapıldığı yerlerdir. Bu tercüme bürolarında hem Türkçe Gürcüce tercüme hem de Gürcüce Türkçe tercüme yapılmaktadır. Noter yeminli Gürcüce tercümeye ihtiyaç duyulduğunda başvurulacak yer Gürcüce yeminli tercüme büroları olacaktır. Bu bürolarda yapılan tercümeler imzalanıp onaylandıktan sonra notere gider ve noterden de onay alındığında işlem tamamlanmış olur.

Kafkas dillerinin en bilineni ve en fazla konuşuru olanı Gürcücedir. Bu dil, Gürcistan’ın resmî ve öğretim dilidir. Doğu Karadeniz Bölgesi ile çok benzer coğrafi özellikleri bulunan Gürcistan’da gezilip görülebilecek tarihi ve doğal güzelliklerin sayısı çok fazladır. Restorasyon ile ayakta duran tarihi yapılar, şehrin değişen silüetine eşlik eden dev parklar ve bulvarlar, kiliseler, kuleler ve meydanlar görülmeye değerdir. Gürcistan’da deniz turizmi en az Türkiye kıyıları kadar gelişmiş durumdadır. Oteller ve plajlar, neredeyse tüm sahil boyunca art arda sıralanmıştır. Gürcistan’da Görülmesi Gereken Yerler: Piazza Meydanı, Batum Tiyatrosu, Tiyatro Meydanı, Astronomik Saat, Alfabe Kulesi, Ali ve Nino Heykeli, Batum Limanı ve Fener Kulesi, Batum Bulvarı, Batum Sahili, Batum Botanik Bahçesi, Argo Teleferiği, Ters Ev, Chacha Kulesi, Ferris Dönme Dolabı, Avrupa Meydanı, Virgin Mary Kilisesi, Orta Camii, Ermeni Kilisesi, St. Nicholas Kilisesi, Mtrala Ulusal Parkı vs. Herhangi bir yurt dışı tatiline göre çok makul sayılabilecek fiyatlarla Gürcistan ziyareti rahatça tamamlanabilmektedir. Gürcistan’ın turizm merkezlerinde güzel zaman geçirmek isterseniz Gürcüce Türkçe Tercümeye ve Türkçe  Gürcüce tercümeye ihtiyaç duyacaksınız.

Gürcistan, Sovyetler Birliği döneminden kalma güçlü bir yükseköğretim altyapısına sahiptir. Gürcistan üniversitelerinin birçoğu, mezunlarına tüm Avrupa ülkelerinde geçerliği olan “Mavi Diploma” vermektedir. Ülkenin birçok ülkeyle kıyaslandığında oldukça kaliteli eğitim verdiği her geçen gün artan yabancı öğrenci sayısıyla kanıtlanmaktadır. Gürcistan, oldukça uygun eğitim ve yaşam maliyetleriyle de uluslararası öğrenciler tarafından talep görmektedir. Ülke, gerek ülkemize komşu olmasıyla gerek nitelikli üniversiteleriyle gerekse de bize göre daha düşük eğitim ve yaşam giderleriyle son yıllarda üniversite eğitimi için ülkemizden birçok öğrencinin tercihi olmaktadır. Gürcistan’da eğitim almak isteyen öğrencilerin Gürcüce tercüme bürolarına , Gürcüce Türkçe tercüme ve Türkçe Gürcüce tercüme yapan noter yeminli Gürcüce tercüme yapan mütercim tercümanlara giderek belgelerini onaylatmaları gerekmektedir.

Gürcistan’da nüfusun yaklaşık % 40’ı tarım alanında çalışmaktadır. Ülkede en fazla yetiştirilen tarım ürünleri: üzüm, narenciye, çay ve fındıktır. Ülke sanayisinin yarısından fazlasını ise gıda ve hafif sanayi ürünleri oluşturmaktadır. Gürcistan’da zengin magnezyum rezervlerinin yanında bakır, altın, kömür rezervleri de bulunmaktadır.

Gürcistan’da 2 bin civarında Türk firması bulunmaktadır. Ülkemizde ise 300’ün üzerinde Gürcistan sermayesine sahip şirket faaliyet göstermektedir. Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan üzerinden geçen Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP), Bakü-Tiflis-Ceyhan petrol boru hattının yanı sıra, Bakü-Tiflis-Kars (BTK) demiryolu projeleri bu üç ülke arasındaki bölgesel ve ekonomik işbirliğinin somut göstergesidir. Gürcistan’a başlıca ihraç ürünlerimiz: elektrikli makina ve cihazlar, izole edilmiş tel, kablo, elektrik iletkeni, fiber optik kablolar, metallerden nihai ürünler, demir veya çelik inşaat, giyim eşyası ve aksesuarları vs. Gürcistan’dan başlıca ithal ürünler: giyim eşyası ve aksesuarları, demir ve çelik, demir, alaşımsız çelik karbon vs. Gürcistan ile ticaret yapmak isterseniz ticari belgelerinizi alıp Gürcüce tercüme bürolarına , Gürcüce Türkçe tercüme ve Türkçe Gürcüce tercüme yapan noter yeminli Gürcüce tercümeye ve mütercim tercümanlara gidip işlemlerinizi gönül rahatlığıyla usulüne uygun yaptırabilirsiniz.

Gürcüce tercüme büroları ve yeminli Gürcüce tercüme bürolarında, Gürcüce Türkçe çeviri ve Türkçe Gürcüce çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır. Bazıları şunlardır :

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Gürcüce yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması,imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Gürcüce yeminli tercümanlarımız; kimlik belgesi tercümesi, nüfus kayıt örneği tercümesi, ehliyet tercümesi, tapu belgesi tercümesi, vize başvuru evrakları vs. daha birçok belgede Gürcüce tercüme yaparak yardımınıza hazır.

Gürcüce hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman Gürcüce tercümanlarımız tarafından Gürcüce hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır.Sözleşme çevirileri, mahkeme kararı tercümesi, yeminli beyanlar, vs.

Gürcüce teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Gürcüce teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: her türlü makine, teçhizat, ekipmanın bakım ve kullanma kılavuzları tercümesi, TSE belgesi tercümesi vs. belgelerinizi Ankara tercüme bürosu olarak yapıp size teslim edebiliriz.

Gürcüce web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol, tanıtım yapmaktır.Web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiririz. Web siteniz için talep edilen Gürcüce web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra Gürcüce tercüme  web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır.Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

Gürcüce noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına Gürcüce noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, Gürcüce noter tasdikli yeminli tercüme yapan Ankara tercüme bürosu olarak hizmetlerimizle yanınızdayız..Bu belgeler: çalışma izni başvuru belgeleri tercümesi, Yök denklik belgeleri tercümesi, gümrük belgeleri tercümesi, evlilik cüzdanı tercümesi, adli sicil kaydı tercümesi vs.

Gürcüce tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden Gürcüce tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz. Sağlık raporu tercümesi, prospektüs tercümesi, adli tıp raporu tercümesi, medikal cihaz ve ekipman tercümesi, tıbbi broşür tercümesi vs. belgeleriniz yeminli mütercim tercümanlarımızca yapılıp size teslim edilmektedir

Gürcüce katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir.Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katoloğun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Gürcüce katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir. Bu konuda Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi vs.

Gürcüce sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan Gürcüce sözlü tercüme , işinde uzman olan Gürcüce tercüman tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak toplantı, yabancı konuk ağırlama, konferans vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Gürcü, Sırp, Hollandalı, Çinli, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacaktır.

Gürcüce yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir.Diploma tercümesi,  diploma eki tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, başarı belgesi tercümesi gibi Gürcüce yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Gürcüce Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlamaya uzman Gürcüce tercüman  tarafından Gürcüce akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Referans mektubu tercümesi, doktora tezi tercümesi, yüksek lisans tezi tercümesi vb. hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Gürcüce deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Gürcüce deşifre tercümedeki yetkinliklerimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı, panel ses kaydı, sempozyum ses kaydı, genel kurul toplantısı ses kaydı vs. hizmetlerimizle Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yanınızdayız.

Gürcüce simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur Gürcüce simultane tercüme. Kongre, festival, gala, açılış törenleri vb. etkinliklerde hizmet vermekteyiz.

Gürcüce tercüme fiyatları ne kadar?  Gürcüce yeminli tercüme fiyatları ne kadar? Ücretlerin belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, belgenin mahiyetine, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Gürcüce tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Gürcüce Türkçe tercüme  Türkçe Gürcüce tercüme , başka dillerden Gürcüceye tercüme, Gürcüceden diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Ankara Tercüme olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla   hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli hizmet vermektedir. Aynı zamanda gizliliğe de çok önem verdiğimiz için gönül rahatlığıyla bizimle çalışabilirsiniz.

Çevirisini Yaptığımız Belgeler

İNFOYED YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Adres : Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya ANKARA
  • Telefon : 0312 419 20 99
  • Email : infoyed@gmail.com
  • Çalışma saatleri 09:00 - 21:00