Gelir Tablosu Tercümesi

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Gelir Tablosu Tercümesi Nedir?

Ticaretle ilgili işlemler sonucunda işletmenin faaliyet sonuçlarını değerlendirebilmek ve geliri üzerinden ne kadar vergi ödeyeceğini hesaplayabilmek ve işletmenin kar ya da zarar tutarını hesaplamak için oluşturulan tabloya gelir tablosu denir. Gelir tablosunun çeşitli sebeplerle başka bir dile çevrilmesine gelir tablosu tercümesi denir.

Gelir Tablosu Tercümesi Nereden Alınır?

Gelir tablosu, ticaretle ilgilenen firmalar başta olmak üzere, bütün kurumlar ve işletmeler için çok önemlidir. Şirketlerin uzun ve kısa vadede yapılacak finansal planlamaları için yol haritası niteliği taşımaktadır ayrıca kurum ya da şirketlerin büyüme ve gelişim göstermesine yardımcı olmaktadır.

Gelir tablosu kısımları incelendiğinde, herhangi bir tüzel kişiliğin ilgili dönemde yaptığı faaliyetlerle ilgili detayları ve nerede zarar ya da nerede kar ettiğini saptamak mümkündür.

Yabancı bir iş bağlantısı için gelir tablosunun kullanılması gerekirse gelir gider tablosu tercümesi yapılmalıdır. Gelir tablosu için yeminli tercümanlık bürolarına gidip yeminli tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belge, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli gelir tablosu tercümesi hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı gelir tablosu tercümesi yapılmış olur. Gerekmesi halinde son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı gelir tablosu tercümesi tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

 

Gelir Tablosu Tercümesi

Gelir tablosu; belirli dönemi kapsayan, olağan ve olağan dışı gelirleri ayrı kalemler olarak bildiren, faaliyet detaylarını içeren bir dokümandır.

İthalat ya da ihracat yapan firmaların, gerektiğinde gelir tablolarını yurt dışı bağlantılarıyla paylaşmaları gerekmektedir. Çalıştıkları firmanın kar-zarar durumunu öğrenmek isteyen yabancı iş ortakları için gelir tablosunun tercüme edilmesi gerekmektedir.

 

Gelir tablosu tercümesi işlemlerinin, sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için finansal alanda kendini yetiştirmiş ve deneyim kazanmış yeminli tercümanlardan hizmet alınmalıdır. Ankara Kızılay tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

 Gelir Tablosu Tercümesi Fiyatları

            Gelir tablosu tercümesi fiyatları ne kadar? Yeminli gelir tablosu tercümesi fiyatları ne kadar? Noter onaylı gelir tablosu tercümesi fiyatları ne kadar? Apostil onaylı gelir tablosu tercümesi fiyatları ne kadar? Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli Ankara tercümanlık bürolarından olan İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

             Ankara Kızılay yeminli tercümanlık bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Gelir Tablosu Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00