KORECE TERCÜME

KORECE TERCÜME

 

Korece, Ural-Altay dil ailesinin Altay koluna bağlı bir dildir. Korece hem Kuzey Kore’nin hem de Güney Kore’nin resmî dilidir. Güçlü ekonomisi, jeopolitik konumu ve Asya pop kültüründe giderek artan ünü nedeniyle Korece, dünya sahnesinde önemli bir dil haline gelmektedir.

Güney Kore’de eğitim almak, gençlere yepyeni uluslararası bir kariyer fırsatı sunmaktadır. Güney Kore hükümeti, yabancı öğrencileri iş bulup kalması için desteklemekte ve başarılı öğrenciler için sınırsız fırsatlar sunmaktadır. Her yıl 171 farklı ülkeden 80.000’in üzerinde yabancı öğrenci Güney Kore’ye okumaya gitmektedir. Dünyanın en hızlı büyüyen ve Asya’nın dördüncü büyük ekonomilerinden birine sahip Güney Kore, öğrenciler için cazibe merkezi olmuştur. Bu kadar gelişmiş bir alt yapıya sahip ülkede mühendislik ve bilgi teknolojisi üzerine eğitim almak gelecek kaygısını minimuma indirecek bir hamle olacaktır. Güney Kore’de üniversite eğitimi almak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey, bir Korece tercüme bürosuna gidip Türkçe Korece tercüme ve Korece Türkçe tercüme yapan mütercim tercümanla görüşmeniz ve gerekli belgelerinizin noter yeminli Korece tercümesini  yaptırmaktır.

Kore, karma bir ekonomiye sahip ülkedir. Dijital ve elektronik ürünler, yarı iletkenler ve mikro çipler konusunda küresel liderlerden biridir. Yine gemi yapımı, otomotiv, madencilik, inşaat, silahlanma, turizm gibi sektörlerde dünya devlerindendir. Dünyanın en büyük ekonomisi sıralamasında 11.’dir.

Ülkemizde giderek artan Kore kökenli yatırımlar hem Türkçe hem de Korece bilen insan gereksinimini artırmaktadır.Türkiye’ye 110’dan fazla Koreli şirket yatırım yapmıştır. Son günlerde Koreli şirketler, Türkiye’de büyük altyapı projelerinde birçok başarılara imza atmıştır. Üçüncü köprü ve Avrasya Tüneli, Koreli şirketler tarafından inşa edilmiştir. Çanakkale Köprüsü, Türk ve Koreli şirketler tarafından inşa edilmektedir. Türk ve Koreli şirketlerin oluşturduğu bir başka girişim de Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santralini kurmaktır. Bu ortaklıklar sürerken her türlü sektörel terim ve işleyiş hakkında bilgi sahibi olan Korece tercüme bürolarına , Korece Türkçe tercüme ve Türkçe Korece tercüme için ne kadar ihtiyaç duyulduğunu kestirmek hiç de zor değil.

Türkiye, TBMM’nin 30 Haziran 1950 tarihli oturumunda verilen kararla Güney Kore’ye asker gönderdi. Türkiye, müttefikler tarafında Kore Savaşı’na girdiğinde iki ülke siyaset, ekonomi ve kültür alanlarında birbirine yaklaştı ve o günden beri birbirlerine “kardeş ülke” diye hitap etmeye başladılar.  Cumhuriyet tarihinin ilk yurt dışı askeri operasyonu için 17 Eylül 1950’de Kore’ye doğru yola çıkan Türk tugayı, savaşın kazanılmasında önemli rol oynadı. O günlerde temelleri atılan Türkiye-Güney Kore ilişkileri her geçen gün daha da güçlendi. İki kardeşin birbirini iyi ve net bir şekilde anlaması için de devreye Korece tercüme büroları girmektedir. Korece Türkçe tercümeye ve Türkçe Korece tercümeye çok ihtiyaç duyulmaktadır.

Türk Dil Kurumuna göre tercümenin iki tanımından biri şudur: Bir dilden başka bir dile aktarma, çevirme, tercüme.İkinci tanım da şu şekildedir: Bir dilden başka bir dile çevrilmiş yazı veya kitap, tercüme. Korece tercüme nedir? Bu tanımlar doğrultusunda şöyle ifade edilebilir: Koreceden başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs. Korece tercüme ; Türkçe Korece tercüme ve  Korece Türkçe tercüme olabildiği gibi çapraz tercüme de olabilmektedir. Bu hizmetler, Kızılay tercüme bürosu , İnfoyed tercüme tarafından verilmektedir. Korece tercüme bürosunda yeminli Korece tercüme almak isterseniz tüm imkanlarımızla yardımınıza hazırız.

Ekonomik, teknik, sosyal, diplomatik, edebi, sanatsal, hukuki, tıbbi, kişisel vs. aklınıza gelebilecek her alan ve sektörde hizmet vermekteyiz. Alanında uzman mütercim tercümanlarımızla ister Türkçe Korece tercüme ister Korece Türkçe tercüme hizmetini Korece tercüme bürosunda Kızılay’da güvenilir, kaliteli ve de hızlı bir şekilde istediğiniz teslimat yöntemleriyle tarafınıza ulaştırabiliriz.

            Korece tercüme büroları ve yeminli  Korece tercüme bürolarında, Türkçe Korece çeviri ve Korece Türkçe çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır :

Korece yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması,imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Korece yeminli tercümanlarımız; uyruk değiştirme belgesi tercümesi, vasiyetname tercümesi, doğum belgesi tercümes, göçmen kimliği tercümesi, evlat edinme belgesi tercümesi vs. daha birçok belgede  Korece yeminli tercüme yaparak yardımınıza hazır

Korece hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman tercümanlarımız tarafından Korece hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır. Tüzük metinleri tercümesi, hukuki yazışmalar tercümesi, kanun ve yönetmelikler tercümesi, dava evrakları tercümesi, borçlar hukuku tercümesi  vs. hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Korece teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Korece teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: üretim lisansı tercümesi, hizmet yeterlilik belgesi tercümesi, strateji belgesi tercümesi,iş makineleri tescil belgesi tercümesi  vs.

Korece web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır.Web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiririz. Web siteniz için talep edilen  Korece web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra tercümemiz web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

Korece noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına  Korece noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, Korece noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır. Bu belgeler: emeklilik belgeleri tercümesi, ticaret sicil gazetesi tercümesi, imza sirküleri tercümesi, vergi levhaları tercümesi vb.

Korece tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden  Korece tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz.tanıtım broşürleri tercümesi, patoloji raporları tercümesi, tıbbi yazışmalar tercümesi,hastane raporları tercümesi vs. hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Korece katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katologun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Korece katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir.Bu konuda her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi, ürün tanıtım broşürü tercümesi vs.

Korece sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan Korece  sözlü tercüme işinde uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak toplantı, düğün, iş görüşmesi, seminer, yabancı konuk ağırlama, konferans vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Koreli, Rus, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacaktır.

Korece yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, takdir-teşekkür belgesi tercümesi, başarı belgesi, geçici mezuniyet belgesi gibi  Korece yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Korece Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya uzman Korece akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Yüksek lisans üniversite başvuru evrakları tercümesi, proje tercümesi, kabul belgesi tercümesi, diploma tercümesi vs. hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Korece deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Korece deşifre tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı, panel ses kaydı, sempozyum ses kaydı, forum ses kaydı tercümesi, kurumsal toplantı ses kaydı vs. hizmetlerimiz vardır.

Korece simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur  Korece simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılarda, sempozyumlarda, konferanslarda, kongrelerde vs. hizmet vermekteyiz.

Korece tercüme fiyatları : Korece yeminli tercüme fiyatlarının belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Korece tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

 Türkçe Korece tercüme , Korece Türkçe tercüme , başka dillerden Koreceye tercüme, Koreceden diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli,doğru ve geçerli hizmet vermektedir.