Flamanca Tercüme

FLAMANCA TERCÜME

Flamanca, Hint Avrupa dil ailesinin Cermen dillerinin alt kolu olan Batı Cermen dillerine mensup bir dildir. Hollanda, Belçika ve Fransa’da konuşulan Güney Felemenk ağızları topluluğu, Flamanca olarak anılmaktadır. Belçika’da Flamanca, aynı zamanda Belçika Felemenkçesi veya yerel olarak Vlaams olarak da bilinmektedir. Flamanca, Belçika’ya bağlı Flanders bölgesinin tek resmi dilidir. Belçika nüfusunun yaklaşık üçte ikisi Flamanca konuşmaktadır. Bu dili 6 milyondan fazla kişi konuşmaktadır. Flaman ile Hollanda’da konuşulan Felemenkçe de çok benzerlik gösterir ancak aralarındaki en önemli fark telaffuzlarıdır.  Tabii ki bazı kelimelerde de farklılıklar yok değildir.

14. ve 15. yüzyıllarda Flandre, tekstil ürünleriyle tanınan zengin bir pazardır. Bölgenin zenginliği, Flaman kültürünün gelişimine de katkıda bulunmuştur. Kuzey Denizi kıyısındaki bu bölge, uzun süre Flandre kontu tarafından yönetilen bağımsız bir ülkedir. Günümüzdeki Hollanda’nın Zelanda Eyaletinin güney kesimi, Belçika’nın batısında Batı Flandre ve Doğu Flandre Eyaletleri ile Fransa’nın Nord ve Pas-de-Calais departmanlarını içine almaktaydı. Daha sonra Napoléon tarafından Fransa topraklarına katılmıştır. 1830’da Belçika’nın bağımsızlığa kavuşmasından sonra Flandre’ın çoğu, Belçika sınırları içinde kalmıştır. Tarihinde sık sık kuzeydeki Flamanlar ve güneyde yaşayan Fransızlar arasında yükselen siyasi gerilim üzerine Belçika, buralara özerklik tanıdı ve yetki verdi. Bölgede oturanlar, Flaman dilini konuşurlar. Tarihi ve kültürel bir özelliğe sahip Flanders Bölgesine turistik bir gezi planlıyorsanız yapacağınız gezi öncesinde ve gezi esnasında Flamanca Türkçe tercüme ve Türkçe Flamanca tercümeye ihtiyacınız olacak.

Flamanlı gençler rahat bir yaşam tarzını severler. Özellikle futbol ve bisiklet gibi sporlarla ilgilenirler. Konserlere, sinemaya gitmeyi ve hafta sonları izcilik yapmak onlara büyük keyif veriri. Flaman bölgesinde üniversite eğitimi almak istiyorsanız ya da bir dil okuluna gidip Flamanca öğrenmek istiyorsanız Flamanca Türkçe tercümeye ve Türkçe Flamanca tercümeye ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca belgelerinizin noter yeminli Flamanca tercümesinin yapılması gerekmektedir. Flandre’de sosyal hayatınız muhtemelen aile ve arkadaş grubu merkezli olacaktır.

            Flamanca tercüme nedir? Şöyle ifade edilebilir: Flamancadan başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs. Flamanca tercüme büroları ve Flamanca yeminli tercüme büroları bu işin en sağlıklı yapıldığı yerlerdir. Bu tercüme bürolarında hem Türkçe Flamanca tercüme hem de Flamanca Türkçe tercüme yapılmaktadır. Noter yeminli Flamanca tercümeye ihtiyaç duyulduğunda başvurulacak yer Flamanca yeminli tercüme büroları olacaktır. Bu bürolarda yapılan tercümeler imzalanıp onaylandıktan sonra notere gider ve noterden de onay alındığında işlem tamamlanmış olur.

Flamanca tercüme büroları ve yeminli Flamanca tercüme bürolarında, Flamanca Türkçe çeviri ve Türkçe Flamanca çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır. Bazıları şunlardır :

Flamanca yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması, imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Flamanca yeminli tercümanlarımız; nüfus cüzdanı tercümesi, pasaport tercümesi, kimlik belgesi tercümesi, nüfus kayıt örneği tercümesi, adli sicil belgesi tercümesi, ehliyet tercümesi, tapu belgesi tercümesi, apostil tercümesi vs. daha birçok belgede Flamanca yeminli tercüme yaparak işlerinizi kolaylaştırırız.

Flamanca hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman yeminli tercümanlarımız tarafından Flamanca hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır. Sözleşme çevirileri,muvafakatname, boşanma kararı tercümesi, vergi levhası tercümesi, hissedarlar sözleşmesi tercümesi, mahkeme ve şahit kayıtları, yeminli beyanlar, taahhütname tercümesi,  vs. işlemlerinizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz.

Flamanca teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Flamanca teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: üretim lisansı tercümesi, her türlü makine, teçhizat, ekipmanın bakım ve kullanma kılavuzları tercümesi, TSE belgesi tercümesi, teknik şartname tercümesi, uzman raporu tercümesi vs belgelerinizi Ankara tercüme bürosu olarak yapıp size teslim edebiliriz..

Flamanca web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır. Tanıtımını yapmak istediğiniz web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiriyoruz. Web siteniz için talep edilen Flamanca web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra tercümemiz web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır. Ankara tercüme bürosu olarak bu konuda her zaman yardıma hazırız.

Flamanca noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına Flamanca noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda,  Flamanca noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır. Bu belgeler: vize başvurusu evrakları tercümesi, çalışma izni başvuru belgeleri tercümesi, sabıka kaydı tercümesi, sertifika tercümesi, bonservis tercümesi, aile nüfus kayıt örneği tercümesi, uygunluk beyanı tercümesi vs. hizmetlerimizle her zaman yanınızdayız.

Flamanca tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden Flamanca tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz. Hastane raporu tercümesi, sağlık raporu tercümesi, prospektüs tercümesi,tıbbi akademik makaleler tercümesi, adli tıp raporu tercümesi, medikal cihaz ve ekipman tercümesi vs. birçok çeviriniz yeminli mütercim tercümanlarımızca  yapılıp size teslim edilmektedir

Flamanca katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katoloğun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Flamanca katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir. Bu konuda her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi, katalog tercümesi, broşür tercümesi vs.belgelerinizi Ankara tercüme bürosu olarak yapıp size teslim edebiliriz.

Flamanca sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan Flamanca sözlü tercüme işinde uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak toplantı, iş görüşmesi, seminer, yabancı konuk ağırlama, yabancı konuk uğurlama, düğün, eğitim sunumları vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Flaman, Portekizli, Rus, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacak ve işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Flamanca yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, geçici mezuniyet belgesi tercümesi, yurt dışı eğitim başvuru belgeleri tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, başarı belgesi tercümesi gibi Flamanca yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Flamanca Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya uzman Flamanca akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Dini makale tercümesi, bilimsel makale tercümesi, ödev tercümesi, akademik literatür araştırma tercümesi, sunum tercümesi, lisans tezi tercümesi, yüksek lisans tezi tercümesi, doktora tezi tercümesi gibi büyük emekler vererek yazdığınız bu akademik yazılar, yeminli mütercim tercümanlarımız tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Flamanca deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Flamanca deşifre tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı tercümesi, panel ses kaydı tercümesi, sempozyum ses kaydı tercümesi vs.hizmetlerimizle Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yanınızdayız.

Flamanca simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur Flamanca simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılar, dini toplantılar, sempozyumlar ve konferanslarda ayrıca açılış törenleri gibi birçok etkinlikte hizmet vermekteyiz. Size yardımcı olmamızı isterseniz Ankara tercüme büromuza ulaşabilirsiniz.

Flamanca tercüme fiyatları ne kadar? ,  Flamanca yeminli tercüme fiyatları ne kadar? Ücretlerin belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, belgenin mahiyetine, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Flamanca tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Flamanca Türkçe tercüme , Türkçe Flamanca tercüme , başka dillerden Flamancaya tercüme, Flamancadan diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla   hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli hizmet vermektedir. Aynı zamanda gizliliğe de çok önem verdiğimiz için gönül rahatlığıyla bizimle çalışabilirsiniz.