Slovakça Tercüme

SLOVAKÇA TERCÜME

Slovakça; Çekçe, Lehçe ve Sorb dilleri ile birlikte Slav dillerinin batı kolunu oluşturan bir dildir. Slovakça, Slovakya’nın resmi dilidir.
Slovakya ekonomisi; sanayi, toptan ve perakende ticaret, taşımacılık, konaklama ve gıda hizmetleri, kamu yönetimi, savunma, eğitim, sağlık ve sosyal hizmet faaliyetlerinden oluşmaktadır. Slovakya’nın yer altı zenginliklerini demir cevheri, bakır, magnezit, kurşun ve çinko oluşturmaktadır. Ülke ovalarında sınırlı miktarda gaz ve petrol de çıkartılmaktadır. Slovakya sanayisinin ihtiyacı olan enerji ise Vah, Orava, Hamad, Slana ırmaklarına kurulmuş olan hidroelektrik santralleriyle karşılanmaktadır. Slovakya, Avrupa kıtasının küresel ölçekte saygınlık kazanmış otomobil üretim yeridir.
Türkiye ile Slovakya arasındaki ilişkiler genel itibarıyla olumlu düzeyde seyretmektedir. Slovakya 1993’te bağımsızlığını ilan etmiştir ve onu ilk tanıyan ülkelerden biri Türkiye olmuştur. O tarihten bu güne kadar ilişkilerimiz gelişerek devam etmiştir. Türkiye’nin Bratislava’da büyükelçiliği vardır. Slovakya’nın Ankara Büyükelçiliği yanı sıra İstanbul Konsolosluğu da faaliyettedir. Türkiye’den Slovakya’ya ihraç edilen başlıca ürünler: binek otomobiller, tekstil ürünleri, bakır tel ve kablolar, alüminyum sac levhalar, kara yolu taşıtları için yedek parça ve aksesuarlardır. Slovakya’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünlerse: binek otomobiller ve motorlu taşıtlar, kauçuktan dış lastikler, kara yolu taşıtları için yedek parça ve aksesuarlar, hava pompaları ve kompresörler, merkezî ısıtma kazanları, elektrik motorları ve jeneratörlerdir. Slovakya ile ticaret yapmak isterseniz Slovakça tercüme bürolarına gidip Slovakça Türkçe tercüme ve Türkçe Slovakça tercüme hizmetinden yararlanarak  ticari belgelerinizin noter yeminli Slovakça tercümesini yaptırabilirsiniz.

Slovakya, Tuna Nehri’nin kıyısında bulunan dağlık bir ülkedir. Dağlık bölgelere yağan yoğun kar, kış turizmine elverişli bir ortam yaratmaktadır. Her yıl kışın kayak merkezleri, Avrupa’nın birçok ülkesinden gelen turistleri ağırlamaktadır. Yine kaplıca ve ılıcalar, Orta Çağ şatoları, kaleler, ahşap ve gotik kiliseler turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Slovakya’da bulunan çivi çakılmadan yapılmış ağaç köy evleri ise Unesco’nun koruma mirası arasında yer almaktadır. Kış turizmi dışında Slovakya’yı ziyaret etmek isteyenler için en uygun mevsim ilkbahardır. Slovakya’da gezilecek yerlerden bazıları şunlardır: Hrad Devin, Cerveny Kamen, Cachtice Bran, Römerstadt Carnuntum, Anticka Gerulata, Trencin Kalesi ve Roma Duvar Yazısı, Kosice, Banska Bystrica, Nitra, Bojnicky Zamok, Tatra Milli Parkı, Slovak Cennet Milli Parkı vs. Hem tarihi hem de doğal güzellikleri ziyaret edip güzel zaman geçirmek için Slovakya’ya gitmek isterseniz Slovakça Türkçe tercüme ve Türkçe Slovakça tercümeye ihtiyaç duyacaksınız. Ankara tercüme büromuzda size yardım etmek için hazırız.

Slovakya, Avrupa’daki yükseköğretim kurumlarının gelişimi ve standartı için başlatılan Bologna sürecinin kurucu ülkelerinden biridir. Slovak üniversitelerinin çoğu ilk 1000’de, hatta bazıları ilk 500’de yer almaktadır. Slovakya, AB üyesi ve bir “Schengen” ülkesi olarak üniversite öğrencilerine birçok avantaj sunmuş ve üniversite sistemiyle önemli bir yükseliş yakalamıştır. Ülke üniversiteleri, mezunlarına tüm Avrupa’da geçerliği olan “Europass Mavi Diploma” vermektedir. Bu nedenle başta Avrupa ülkelerinden olmak üzere her yıl sayısı artan uluslararası birçok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Arnavutluk’ta üniversite eğitimi almak isterseniz Slovakça tercüme bürolarına gidip Slovakça Türkçe tercüme ve Türkçe Slovakça tercüme hizmetinden yararlanarak belgelerinizin noter yeminli Slovakça tercümesini yaptırabilirsiniz.

 

            Slovakça tercüme nedir? Şöyle ifade edilebilir: Slovakçadan başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs. Slovakça tercüme büroları ve Slovakça yeminli tercüme büroları bu işin en sağlıklı yapıldığı yerlerdir. Bu tercüme bürolarında hem Türkçe Slovakça tercüme hem de Slovakça Türkçe tercüme yapılmaktadır. Noter yeminli Slovakça tercümeye ihtiyaç duyulduğunda başvurulacak yer Slovakça yeminli tercüme büroları olacaktır. Bu bürolarda yapılan tercümeler imzalanıp onaylandıktan sonra notere gider ve noterden de onay alındığında işlem tamamlanmış olur.

Slovakça tercüme büroları ve yeminli Slovakça tercüme bürolarında, Slovakça Türkçe çeviri ve Türkçe Slovakça çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır. Bazıları şunlardır :

Slovakça yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması,imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Slovakça yeminli tercümanlarımız; evlat edinme belgesi tercümesi, pasaport tercümesi, kimlik belgesi tercümesi, evlilik cüzdanı tercümesi, ehliyet tercümesi, tapu belgesi tercümesi, sabıka kaydı tercümesi, vize başvuru evrakları, ticari sözleşmeler tercümesi vs. daha birçok belgede Slovakça yeminli tercüme yaparak yardımınıza hazır.

Slovakça hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman Slovakça tercümanlarımız tarafından Slovakça hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır. Sözleşme çevirileri, mahkeme ve şahit kayıtları, yeminli beyanlar, tebligat tercümesi, patent tercümesi, hukuki yazışmalar tercümesi vs. hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Slovakça teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Slovakça teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: her türlü makine, teçhizat, ekipmanın bakım ve kullanma kılavuzları tercümesi, ISO-CE belgeleri tercümesi, uygunluk sertifikası tercümesi vs. belgelerinizi Ankara tercüme bürosu olarak yapıp size teslim edebiliriz.

Slovakça web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır.Web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiririz. Web siteniz için talep edilen Slovakça web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra Slovakça tercüme web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

Slovakça noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına Slovakça noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, Slovakça noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır. Bu belgeler: ehliyet tercümesi, vize başvurusu evrakları tercümesi, çalışma izni başvuru belgeleri tercümesi, Yök denklik belgeleri tercümesi, gümrük belgeleri tercümesi, mahkeme kararı tercümesi, adli sicil kaydı tercümesi vs.

Slovakça tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden Slovakça tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz. Hastane raporu tercümesi, sağlık raporu tercümesi, adli tıp raporu tercümesi, epikriz raporu tercümesi, sağlık raporu tercümesi vs. belgeleriniz yeminli mütercim tercümanlarımızca yapılıp size teslim edilmektedir.

Slovakça katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katologun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Slovakça katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir.Bu konuda Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik, broşür tercümesi vs.

Slovakça sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan Slovakça sözlü tercüme , işinde uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Slovakça Ankara tercüme bürosu olarak düğün, toplantı, iş görüşmesi, seminer, yabancı konuk ağırlama, konferans vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Slovak, Arnavut, Azeri, Japon, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacaktır.

Slovakça yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Başarı belgesi tercümesi, diploma tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, takdir-teşekkür belgesi tercümesi gibi Slovakça yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Slovakça Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya uzman Slovakça akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Bilimsel makale tercümesi, sunum tercümesi, lisans tezi tercümesi, proje tercümesi gibi belgeleriniz yeminli mütercim tercümanlarımız tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Slovakça deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Slovakça deşifre tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı, panel ses kaydı, forum ses kaydı tercümesi, sempozyum ses kaydı, kurumsal toplantı ses kaydı vs. hizmetlerimizle Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yanınızdayız.

Slovakça simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir. Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur Slovakça simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılarda, oturumlarda, sempozyumlarda, konferanslarda vs. hizmet vermekteyiz.

Slovakça tercüme fiyatları ne kadar?Slovakça yeminli tercüme fiyatları ne kadar? Ücretlerin belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, belgenin mahiyetine, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Slovakça tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Slovakça Türkçe tercüme , Türkçe Slovakça tercüme , başka dillerden Slovakçaya tercüme, Slovakçadan diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla   hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli hizmet vermektedir. Aynı zamanda gizliliğe de çok önem verdiğimiz için gönül rahatlığıyla bizimle çalışabilirsiniz.