Romence Tercüme

ROMENCE TERCÜME 

Romence TercümeRomence, Hint-Avrupa dil ailesinin Latin dilleri koluna mensup bir dildir. 28 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Romence; Romanya, Moldova ve Voyvadina’nın resmi dilidir. Macaristan, Sırbistan ve Ukrayna’nın da onaylanmış resmi dilidir.
Romanya, AB’nin bir parçası olduğu için Romanya üniversitelerinden mezun olan kişiler, aldıkları diplomayla dünyanın birçok ülkesinde rahatlıkla çalışabilirler. Romanya Üniversiteleri aynı zamanda Bologna kriterlerine uygun olduğundan alınan mavi diplomalarla Avrupa Birliği ülkelerinde de çalışabilmektedirler. Romanya’daki üniversiteler ülkemize hem yakın hem de ucuz olduğundan gençlerimiz tarafından tercih edilmektedir. En önemli tercih sebebi de Romanya’dan alınan diplomanın ülkemizde de geçerli olmasıdır. Romanya’da üniversite eğitimi almak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey, bir Romence tercüme bürosuna gidip Türkçe Romence tercüme ve Romence Türkçe tercüme yapan mütercim tercümanla görüşmeniz ve gerekli belgelerinizin noter yeminli Romence tercümesini  yaptırmanızdır.

Romanya ile Türkiye ilişkilerinin mazisi Atatürk dönemine kadar uzanmaktadır. İki ülke arasındaki ilişkiler; tarihsel, coğrafî ve kültürel öneme sahiptir. Bu devletler, yakın ilişkilerini dostluk ve ticaret antlaşmaları imzalayarak perçinlemişlerdir. Özellikle Türkiye, ekonomik anlamda Romanya’da aktif rol oynamaktadır. Romanya’da beş bine yakın Türk firması faaliyet göstermektedir. Romanya’ya sattığımız ürünler: otomotiv yedek parçaları, taşıt araçları, demir çelik ürünleri, tarım ürünleri, makine sanayi ürünleri. Romanya’dan aldığımız ürünler: demir çelik hurdası, demir çelik mamulleri, işlenmiş petrol ürünleri, taşıt araçları, telefon cihazları, otomotiv yedek parça, ayçiçeği tohumu, kimyasal gübre. Romanya’yla ticaret yapmak istiyorsanız her türlü sektörel terim ve işleyiş hakkında bilgi sahibi olan Romence tercüme bürolarına gidip Romence Türkçe tercüme ve Türkçe Romence tercüme hizmetinden yararlanarak  ticari belgelerinizin noter yeminli Romence tercümesini yaptırmalısınız.

Romanya hakkında

Romence ÇeviriRomanya’yı her yıl milyonlarca turist ziyaret etmektedir ve Romanya ekonomisinin önemli bir kısmı turizm gelirlerinden elde edilmektedir. Ülke bazında baktığımız zaman Türkiye, Romanya’yı ziyaret eden ülkeler arasında ilk 10’a girmektedir. Romanya’nın da turistik gezi ve tatillerde tercih ettiği ülkeler arasında Türkiye ön plana çıkmaktadır. Romanya’nın tarihi ve doğal birçok güzellikleri vardır: Voronet Manastırı, Bran Kalesi (Kont Drakula’nın Kalesi), Merry Mezarlığı, Grigore Antipa Ulusal Doğa Tarihi Müzesi, Balea Gölü, Decebalus’un Kaya Heykeli, Peleş Kalesi vs. bu yerlerden sadece birkaçıdır. Bu tarihi ve doğal güzellikleri görmek için Romanya’ya turistik bir gezi düzenleyecekseniz Romence Türkçe tercüme ve Türkçe Romence tercümeye ihtiyaç duyacaksınız.

Türk Dil Kurumuna göre tercümenin iki tanımından biri şudur: Bir dilden başka bir dile aktarma, çevirme, tercüme. İkinci tanım da şu şekildedir: Bir dilden başka bir dile çevrilmiş yazı veya kitap, tercüme. Romence tercüme nedir? Bu tanımlar doğrultusunda şöyle ifade edilebilir: Romenceden başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs. Romence tercüme; Türkçe Romence tercüme ve  Romence Türkçe tercüme olabildiği gibi çapraz tercüme de olabilmektedir. Bu hizmetler, Kızılay tercüme bürosu , İnfoyed tercüme tarafından verilmektedir. Romence tercüme bürosunda yeminli Romence tercüme almak isterseniz tüm imkanlarımızla yardımınıza hazırız.

Ekonomik, teknik, sosyal, diplomatik, edebi, sanatsal, hukuki, tıbbi, kişisel vs. aklınıza gelebilecek her alan ve sektörde hizmet vermekteyiz. Alanında uzman mütercim tercümanlarımızla ister Türkçe Romence tercüme ister Romence Türkçe tercüme hizmetini Romence tercüme bürosunda Kızılay’da güvenilir, kaliteli ve de hızlı bir şekilde istediğiniz teslimat yöntemleriyle tarafınıza ulaştırabiliriz.

            Romence tercüme büroları ve yeminli  Romence tercüme bürolarında, Türkçe Romence çeviri ve Romence Türkçe çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır :

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Romence yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması,imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Romence yeminli tercümanlarımız; uyruk değiştirme belgesi tercümesi, vasiyetname tercümesi, doğum belgesi tercümes, göçmen kimliği tercümesi, evlat edinme belgesi tercümesi vs. daha birçok belgede  Romence yeminli tercüme yaparak yardımınıza hazır.

Romence hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman Romence tercümanlarımız tarafından Romence hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır. Tüzük metinleri tercümesi, hukuki yazışmalar tercümesi, kanun ve yönetmelikler tercümesi, dava evrakları tercümesi, borçlar hukuku tercümesi  vs. hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Romence teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Romence teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: üretim lisansı tercümesi, hizmet yeterlilik belgesi tercümesi, strateji belgesi tercümesi, iş makineleri tescil belgesi tercümesi evraklarınızıAnkara tercüme bürosu olarak yapıp size teslim edebiliriz.

Romence web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır.Web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiririz. Web siteniz için talep edilen  Romence web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra Romence tercüme web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

Romence noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına  Romence noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda, Romence noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır. Bu belgeler: emeklilik belgeleri tercümesi, ticaret sicil gazetesi tercümesi, imza sirküleri tercümesi, vergi levhaları tercümesi vb.

Romence tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden  Romence tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz.tanıtım broşürleri tercümesi, patoloji raporları tercümesi, tıbbi yazışmalar tercümesi,hastane raporları tercümesi vs. belgeleriniz yeminli mütercim tercümanlarımızca yapılıp size teslim edilmektedir.

Romence katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katologun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Romence katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir. Bu konuda Ankara tercüme bürosu olarak  her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi, ürün tanıtım broşürü tercümesi vs.

Romence sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan Romence  sözlü tercüme işinde uzman olan  Romence tercüman tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak toplantı, düğün, iş görüşmesi, seminer, yabancı konuk ağırlama, konferans vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Romen, Koreli, Rus, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacaktır.

Romence yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, takdir-teşekkür belgesi tercümesi, başarı belgesi, geçici mezuniyet belgesi gibi  Romence yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Romence Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu, bilim dili kullanarak yazdıkları tez, makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya uzman Romence akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Yüksek lisans üniversite başvuru evrakları tercümesi, proje tercümesi, kabul belgesi tercümesi, diploma tercümesi vs. belgeleriniz yeminli mütercim tercümanlarımız tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Romence deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Romence deşifre tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı, panel ses kaydı, sempozyum ses kaydı, forum ses kaydı tercümesi, kurumsal toplantı ses kaydı vs. hizmetlerimizle Ankara tercüme bürosu olarak her zaman yanınızdayız

Romence simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur  Romence simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılarda, sempozyumlarda, konferanslarda, kongrelerde vs. hizmet vermekteyiz.

Romence tercüme fiyatları: Romence yeminli tercüme fiyatlarının belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Romence tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

 Türkçe Romence tercüme , Romence Türkçe tercüme , başka dillerden Romenceye tercüme, Romenceden diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli,doğru ve geçerli hizmet vermektedir.

Çevirisini Yaptığımız Belgeler

İNFOYED YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Adres : Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya ANKARA
  • Telefon : 0312 419 20 99
  • Email : infoyed@gmail.com
  • Çalışma saatleri 09:00 - 21:00