Makale Tercümesi

MAKALE TERCÜMESİ

Makale TercümesiMakaleler, toplumsal bir sorunla ilgili olabileceği gibi tamamen bilimsel bir konu hakkında da yazılabilir. Toplumsal konularda yazılan makaleler, bir görüşü kanıtlara dayanarak savunmak veya bir konu hakkında ayrıntılı bilgi vermek; bilimsel makaleler ise araştırma sonuçları veya verilerden yararlanılarak bir konu hakkındaki tezleri ispatlamak için yazılır. Bu makaleler; uluslararası bir dergide, gazetede veya çevrimiçi olarak yayınlanmak istendiğinde ilgili dile tercüme edilmek zorundadır. Makalenin ciddi üslubu bozulmadan, kaynak metnin dil ve kültür özellikleri incelenerek hedef dile çevrilmelidir. Bunun en sağlıklı yolu tercüme bürolarından hizmet almaktır. Makale tercümesi, mutlaka işinin ehli yeminli tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Yeminli çeviri Ankara bürosu olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Makale Tercümesi Nedir?

Makale; belirli bir konuda, alanında uzman kişi tarafından görüş ve tezler ortaya koymak, bir hipotezi savunmak, desteklemek ve bir düşünceyi kanıtlamak için yazılan yazı türüne denir. Makaleler gazete, dergi ve internette yayınlanır. Bir makalenin yazıldığı dilden başka bir dile çevrilmesine makale tercümesi denir.

Makale Tercümesi Nereden Alınır?

Makaleler; dil, edebiyat ve sanatla ilgili konuları işleyebildiği gibi tıp, ekonomi, sosyoloji gibi bilim ve bilime dayalı mesleklerin değişik dallarıyla ilgili konuları da işlemektedir. Özellikle doktora yapanlar, doçentler ve profesörler için  makalelerinin uluslararası dergilerde yayımlanması, akademik kariyerleri adına önemli bir prestij ve büyük bir avantajdır. Bu nedenle akademik makalelerin tercümesi büyük önem taşımaktadır. Uluslararası mercilerde yayımlanacak akademik çalışmalar; dil bilgisi, üslup, sayfa düzeni, yazı sitili vs. her yönüyle kusursuz olmalıdır.

Makale ister edebi ister bilimsel olsun ilgili alandaki terminolojiye hakim yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmelidir. Yurt dışına açılmak ya da saygınlığını artırmak isteyen kişilerin bu durumda ilk iş olarak uzman bir yeminli tercüme bürosuna giderek profesyonel yeminli çevirmenler ile görüşmeleri ve çeviri hizmeti almaları gerekmektedir. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara yeminli tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

Makale Tercümesi Fiyatları

Makale ÇevirisiMakale tercümesi fiyatları ne kadar? Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine, sayfa sayısına ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli çeviri büroları Ankara şubelerinden İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ankara Kızılay çeviri bürolarından olan İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Makale Tercüme Hizmetleri

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00