Portekizce Tercüme

PORTEKİZCE TERCÜME

Portekizce tercüme Portekizce başka bir dile aktarılan yazı, kitap, evrak, belge vs. Portekizce tercüme büroları ve Portekizce yeminli tercüme büroları bu işin en sağlıklı yapıldığı yerlerdir. Bu tercüme bürolarında hem Türkçe Portekizce tercüme hem de Portekizce Türkçe tercüme yapılmaktadır. Noter yeminli Portekizce tercümeye ihtiyaç duyulduğunda başvurulacak yer Portekizce yeminli tercüme büroları olacaktır. Bu bürolarda yapılan tercümeler imzalanıp onaylandıktan sonra notere gider ve noterden de onay alındığında işlem tamamlanmış olur.

 

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Portekizce, Hint-Avrupa dil ailesinin Romen koluna bağlı bir dildir. Portekizce, iki yüz milyon üzerinde insan tarafından konuşulmaktadır. Dünya üzerinde en yaygın altıncı dildir.
portekizce TercümePortekizce’nin resmi dil olduğu ülkeler şunlardır: Portekiz, Angola, Brezilya, Yeşil Burun Adaları, Doğu Timor, Gine-Bissau, Ekvator Ginesi, Mozambik, Sao Tome ve Principe, Makao. Bu ülkelerden birinden üniversite eğitimi almak istiyorsanız ya da bir dil okuluna gidip Portekizce öğrenmek istiyorsanız veya ticaret yapmak istiyorsanız belgelerinizin noter yeminli Portekizce tercümesinin yapılması gerekmektedir.
Portekizlilerin Türklere karşı bir önyargıları yoktur. Türk vatandaşlarına karşı misafirperver ve dost canlısıdırlar. Portekiz’le Türkiye arasında 2010’lu yıllarda ticaretten savunmaya, diplomasiden kültüre kadar çok çeşitli alanlarda imzalanan 16 anlaşma, bu durumun en açık göstergelerindendir. Portekiz’in Ankara’da, Türkiye’nin ise Lizbon’da büyükelçiliği bulunur.
Portekiz’le Türkiye arasındaki ticari ilişkiler birçok sektörde aktif bir şekilde devam etmektedir. Türkiye’de faaliyet gösteren Portekiz firmalarının sayısında son yıllarda artış olmuştur. Ülkemizde çeşitli sektörlerde 70 kadar Portekiz kökenli firma bulunmaktadır. Bu sektörler: bilgi teknolojileri ve telekomünikasyon, elektronik, iş makinaları, makine ve teçhizat, seramik, hazır giyim ve ayakkabı, AVM işletmesi, kâğıt ve orman ürünleri, mühendislik ve danışmanlık, yenilenebilir enerji, atık depolaması, dekorasyon, boya gibi çeşitli sektörlerdir. Ülkemizin firmalarının da Portekiz’e ilgisinin arttığı gözlenmektedir. Liman işletmeciliği, madencilik, turizm ve otelcilik, gayrimenkul, deniz taşımacılığı, beyaz eşya, ilaç, mücevher ve agro-gıda sektörlerinde Portekiz’de faaliyette bulunan firmalarımız bulunmaktadır. Ticari olarak alışveriş trafiğinin olduğu bu iki ülke için sektörel terim ve işleyiş hakkında bilgi sahibi olan Portekizce tercüme bürolarına , Portekizce Türkçe tercüme ve Türkçe Portekizce tercüme yapan noter yeminli Portekizce tercümeye ve mütercim tercümanlara ne kadar ihtiyaç duyulduğu çok açık ortadadır.

Portekiz, öğrenim görmek için heyecan verici bir yerdir. Diğer birçok Avrupa ülkesine göre daha düşük bir yaşam maliyetine ve daha düşük öğrenim ücretlerine sahip olduğu için öğrencileri cezbetmektedir. Her yıl 50.000’den fazla uluslararası öğrenci, yurtdışında eğitim için Portekiz’i seçmektedir. Portekiz, 125’ten fazla özel ve devlet yüksek öğretim kurumuna sahiptir. Dünya çapında tanınan bir eğitim sistemi olan Portekiz’e gitmek isteyen öğrencilerin belgelerinin Portekizce yeminli tercüman tarafından noter yeminli Portekizce tercümesinin yapılması gerekmektedir.

Portekizce tercüme büroları ve yeminli Portekizce tercüme bürolarında, Portekizce Türkçe çeviri ve Türkçe Portekizce çeviri olarak birçok kategoride çalışma yapılmaktadır. Bazıları şunlardır

Portekizce yeminli tercüme

Yeminli tercümanın, çeviriyi belgenin aslına bağlı kalarak yapması, imzalayıp onaylamasına yeminli tercüme denir. Portekizce yeminli tercümanlarımız; nüfus cüzdanı tercümesi, pasaport tercümesi, kimlik belgesi tercümesi, nüfus kayıt örneği tercümesi, adli sicil belgesi tercümesi, ehliyet tercümesi, tapu belgesi tercümesi, apostil tercümesi vs. daha birçok belgede Portekizce yeminli tercüme yaparak işlerinizi kolaylaştırırız.

Portekizce hukuki tercüme

Hukuki metinler hata kabul etmeyen,çoğu zaman hayati öneme sahip olan yasa, kanun, tüzük, yönetmelik ve kuralları içerdiğinden titiz bir şekilde, alanında uzman tercümanlarımız tarafından Portekizce hukuki tercüme son derece özenli yapılmaktadır. Sözleşme çevirileri,muvafakatname, boşanma kararı tercümesi, vergi levhası tercümesi, hissedarlar sözleşmesi tercümesi, mahkeme ve şahit kayıtları, yeminli beyanlar, taahhütname tercümesi,  vs. işlemlerinizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz.

Portekizce teknik tercüme

Elektrik, sanayi, mühendislik, imalat, üretim gibi teknik bilgi gerektiren konularda Portekizce teknik tercüme başarımıza güvenerek her türlü evrak ve belgenizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Bu evraklar ve belgeler: üretim lisansı tercümesi, her türlü makine, teçhizat, ekipmanın bakım ve kullanma kılavuzları tercümesi, TSE belgesi tercümesi, teknik şartname tercümesi, uzman raporu tercümesi vs.

Portekizce web sitesi tercüme

Dünyaya açılan yol tanıtım yapmaktır. Tanıtımını yapmak istediğiniz web sitenizdeki tüm içerikleri bir dosya haline getiriyoruz. Web siteniz için talep edilen Portekizce web sitesi tercümesini gerçekleştirdikten sonra tercümemiz web sitenizdeki sayfalara yerleştirilir ve yayınlanır. Bundan sonra istediğiniz ülkede ve sektörde kolayca tanınmanızın önünde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

Portekizce noter tasdikli yeminli tercüme

Yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış belge ve evrakların, noter tarafından da onaylanmasına Portekizce noter tasdikli yeminli tercüme denir. Yani devlet onayını da almanız gereken durumlarda,  Portekizce noter tasdikli yeminli tercüme yapan büromuz hizmetleriyle yanınızdadır. Bu belgeler: vize başvurusu evrakları tercümesi, çalışma izni başvuru belgeleri tercümesi, sabıka kaydı tercümesi, sertifika tercümesi, bonservis tercümesi, aile nüfus kayıt örneği tercümesi, uygunluk beyanı tercümesi vs. hizmetlerimizle her zaman yanınızdayız.

Portekizce tıbbı tercüme

“İnsan sağlığı her şeyden önemlidir.”görüşünü düstur edindiğimizden Portekizce tıbbi tercümeleri çok önemsemekteyiz. Hastane raporu tercümesi, sağlık raporu tercümesi, prospektüs tercümesi,tıbbi akademik makaleler tercümesi, adli tıp raporu tercümesi, medikal cihaz ve ekipman tercümesi vs. birçok çevirinizi üstlenmeye hazırız.

Portekizce katalog tercümesi

İhracat yapabilmek için ürettiğiniz mamüllerin yurt dışında tanıtılması gerekmektedir. Sizin ürettiğiniz ya da hizmet verdiğiniz konularda katoloğun kesinlikle o dil olması  gerekir ki o ülkede daha fazla kazanç elde edebilesiniz. Bunun olabilmesi için de Portekizce katalog tercümesi yaptırarak ürünlerinizin reklamını yapmanız gerekmektedir. Bu konuda her zaman yardıma hazırız. Hizmetlerimiz: ürün tanıtım katalogu, kurumsal kimlik tercümesi, katalog tercümesi, broşür tercümesi vs.

Portekizce sözlü tercüme

Bir dilin farklı bir dile sözlü olarak çevrilmesi işlemine sözlü tercüme denir. Hassasiyet gerektiren bir konu olan Portekizce sözlü tercüme işinde uzman olan tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Ankara tercüme bürosu olarak toplantı, iş görüşmesi, seminer, yabancı konuk ağırlama, yabancı konuk uğurlama, düğün, eğitim sunumları vb. gibi organizasyonlara sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz. Portekizli, Rus, Fransız, İngiliz, Alman misafiriniz geldiği zaman yalnız değilsiniz, uzman ekibimiz siz ve misafiriniz arasında köprü olacak ve işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Portekizce yeminli öğrenci belgeleri

Yurt dışına eğitim amacıyla gitmeyi düşünen öğrencilerin alması gereken belgelerin yeminli tercümanlar tarafından onaylanması gerekmektedir. Diploma tercümesi, geçici mezuniyet belgesi tercümesi, yurt dışı eğitim başvuru belgeleri tercümesi, transkript tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, başarı belgesi tercümesi gibi Portekizce yeminli öğrenci belgeleri tercümenizi yapmaya talibiz.

Portekizce Akademik tercüme

Üniversite öğrencilerinin, öğretim görevlilerinin ve araştırma görevlilerinin; terimlerle dolu,bilim dili kullanarak yazdıkları tez,makale ve araştırmalarını uluslararası akademik dergilerde yayımlanmaya uzman Portekizce akademik tercüme hizmetimiz sayesinde hazır hale getiriyoruz. Dini makale tercümesi, bilimsel makale tercümesi, ödev tercümesi, akademik literatür araştırma tercümesi, sunum tercümesi, lisans tezi tercümesi, yüksek lisans tezi tercümesi, doktora tezi tercümesi gibi büyük emekler vererek yazdığınız bu akademik yazıları gözümüzden bile sakınarak tercüme edeceğimize inanabilirsiniz.

Portekizce deşifre tercüme

Yabancı katılımcıların ya da konuşmacıların olduğu  herhangi bir seminerde, toplantıda ya da kongrede konuşmacıların söylediklerinin yazılı bir şekilde kayıt altına alınmasına deşifre tercümesi denir. Portekizce deşifre tercümedeki yetkinliğimizle daima hizmetinizdeyiz. Seminer ses kaydı tercümesi, panel ses kaydı tercümesi, sempozyum ses kaydı tercümesi vs. hizmetlerimizle yanınızdayız.

Portekizce simultane tercüme

Bir dilden başka bir  dile eş zamanlı olarak konuşmacının söylediklerinin tercüme edilmesine simultane tercüme denir.Özellikle uluslararası toplantılarda yabancı katılımcıların konuşmacı veya dinleyici olarak geldiği ve sürenin kısıtın olduğu durumlarda gereklidir.Tercüme bürolarının önem verdiği ve uzman yetiştirdiği önemli bir konudur Portekizce simultane tercüme. Uluslararası siyasi toplantılar, dini toplantılar, sempozyumlar ve konferanslarda ayrıca açılış törenleri gibi birçok etkinlikte hizmet vermekteyiz. Size yardımcı olmamızı isterseniz Ankara tercüme büromuza ulaşabilirsiniz.

Portekizce tercüme fiyatları ne kadar? ,  Portekizce yeminli tercüme fiyatları ne kadar? Ücretlerin belirlenebilmesi; çevrilen belgenin resmiyetine, kullanılan dilin akademik ya da günlük dil oluşuna, belgenin mahiyetine, sayfa sayısına ve aciliyetine bağlıdır. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle Portekizce tercüme büromuza ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Portekizce Türkçe tercüme , Türkçe Portekizce tercüme , başka dillerden Portekizceye tercüme, Portekizceden diğer dillere sözlü ve yazılı tercümelerinizi ve bütün onay gerektiren işlemlerinizi uzman kadromuzla sorunsuzca yapıp size teslim ediyoruz. Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dille alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dilin kültürünü takip eden ,araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla   hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli hizmet vermektedir. Aynı zamanda gizliliğe de çok önem verdiğimiz için gönül rahatlığıyla bizimle çalışabilirsiniz.

Portekizce Yeminli Çevirisini Yaptığımız Belgeler

İNFOYED YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Adres : Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya ANKARA
  • Telefon : 0312 419 20 99
  • Email : infoyed@gmail.com
  • Çalışma saatleri 09:00 - 21:00