Müteahhitlik Karnesi Tercümesi

MÜTEAHHİTLİK KARNESİ TERCÜMESİ

Müteahhitlik Karnesi Tercümesi , Müteahhitlik belgesi alınarak, yapı müteahhitliği ve ticaretle ilgili işler yapılabilmektedir. Müteahhit olarak çalışmak ve yapı müteahhidi yetki belgesi almak isteyen kişilerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğüne başvurması gerekmektedir. Başvuru yapılırken müteahhitlik belgesine sahip olmak istendiğini belirten bir dilekçe yazılır ve başvuru formu doldurulur.

Yurt dışında hizmet verecek inşaat, tesisat, montaj, mühendislik, proje, müşavirlik, işletme, bakım ve onarım firmalarının veya gerçek kişilerin; yurt dışı müteahhitlik belgesi ya da yurt dışı geçici müteahhitlik belgesi almaları gerekmektedir. Bu belge her dilde verilmediği için gidilecek ülkenin diline tercüme edilmesi gerekmektedir. Müteahhitlik karnesi tercümesi işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için profesyonel çeviri bürolarından ve yeminli tercümanlardan hizmet alınmalıdır. Ankara’daki tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Müteahhitlik Karnesi Nedir?

Müteahhitlik karnesi veya diğer adıyla müteahhitlik belgesi; müteahhit olarak çalışmak isteyen kişilerin alması gereken resmi bir belgedir. Bu karne, inşaat sektöründe oldukça önemlidir çünkü bu belge olmadan müteahhitlik yapmaya çalışan yapı müteahhitleri hukuki olarak cezalandırılmaktadır. Bu belgenin herhangi bir nedenle başka bir ülkenin diline çevrilmesine müteahhitlik karnesi tercümesi denmektedir.

Müteahhitlik Karnesi Nereden Alınır?

Müteahhitlik karnesi, günümüzde neredeyse bütün ustalar tarafından alınmak istenen bir belgedir. Müteahhitlik karnesi, gerçek veya tüzel kişinin ihalesine katılabileceği işin grubunu ve keşif bedelini göstermektedir. Müteahhitlik karneleri iş grubuna göre düzenlenmekle birlikte birden fazla grubu da kapsayabilmektedir.

Türkiye’nin yurt dışı müteahhitlik sektörü iş hacmi her yıl artmaktadır. Yurt dışı projelerinde görev alan müteahhitlerin, müteahhitlik karnesi tercümesini diğer resmi evraklarla birlikte ibraz etmeleri gerekmektedir. Müteahhitlik karnesi tercümesi için yeminli tercümanlık bürolarına gidip yeminli tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belge, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli müteahhitlik karnesi çevirisi hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı müteahhitlik belgesi tercümesi yapılmış olur. Son olarak gerekmesi halinde kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı müteahhitlik karnesi tercümesi tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

Müteahhitlik Karnesi Tercümesi Fiyatları

Müteahhitlik karnesi tercümesi fiyatları ne kadar? Yeminli müteahhitlik karnesi tercümesi fiyatları ne kadar? Noter onaylı müteahhitlik karnesi tercümesi fiyatları ne kadar? Apostil onaylı müteahhitlik karnesi tercümesi fiyatları ne kadar? Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli Ankara çeviri bürolarından olan İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ankara Kızılay yeminli tercümanlık bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Yeminli Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00