Sicil Tasdiknamesi Tercümesi

SİCİL TASDİKNAMESİ TERCÜMESİ

Sicil Tasdiknamesi Tercümesi, Ticaret sicili, ticari işletme ve bu işletmenin sahibinin tüm bilgi ve kayıtlarını kapsayan resmi bir sicildir. İşletme sahibinin hukuki durumunu takip etmek, üçüncü kişileri bilgilendirmek ve işletme sahibinin kazandığı hakların korunmasını sağlamak bakımından oldukça önemli bilgileri kapsayan bu belge; tacirlerin ve üçüncü kişilerin ticaret sicillerini bilmelerini zorunlu kılmıştır.

İthalat ve ihracat yapan firmaların, yabancı kurum ve kuruluşların talepleri üzerine sicil tasdiknamelerini sunmaları söz konusu olduğunda sicil tasdiknamesi tercümesi yaptırmaları gerekmektedir.

Sicil tasdiknamesi tercümesi işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için profesyonel çeviri bürolarından ve yeminli tercümanlardan hizmet alınmalıdır. Ankara tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Sicil Tasdiknamesi Tercümesi Nedir?

Kayıtlı bulunan gerçek veya tüzel kişilerin sicil numaralarını, unvanlarını, açık adreslerini, faaliyet konusunu, hüviyetini, firma yetkilisini, tescil tarihini gösteren belgeye sicil tasdiknamesi denir. Bu belgenin herhangi bir nedenle başka bir ülkenin diline çevrilmesine sicil tasdiknamesi tercümesi denir.

Sicil Tasdiknamesi Tercümesi Nereden Alınır?

MERSİS numarasını, ticaret unvanını, işletme sahibinin adını ve soyadını, yerleşim yerini ve kimlik numarasını, işletmenin merkezini, şubelerde şubenin adresiyle beraber işletmenin merkez adresini, işletmenin faaliyet alanını, işletmeye tahsis edilmiş olan sermayeyi, belge düzenlendiği sırada işletmeyi temsile yetkili olanları sicil tasdiknamesi belgesinde bulmak mümkündür.

Sicil tasdiknamesi, bağlı olunan sicil müdürlüğünden dilekçe ile talep edilir ve harcı ödenerek alınır. Sicil tasdiknamesi, tasdiknamede yer alan bilgilerde herhangi bir değişiklik olmadığı sürece geçerlidir.

Yabancı bir iş bağlantısı için sicil tasdiknamesinin kullanılması gerekirse sicil tasdiknamesi tercümesi yapılmalıdır. Sicil tasdiknamesi tercümesi için yeminli tercümanlık bürolarına gidip yeminli tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belge, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli sicil tasdiknamesi tercümesi hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı sicil tasdiknamesi tercümesi yapılmış olur. Son olarak gerekmesi halinde kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı sicil tasdiknamesi tercümesi tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

Sicil Tasdiknamesi Tercümesi Fiyatları

Sicil tasdiknamesi tercümesi fiyatları ne kadar? Yeminli sicil tasdiknamesi tercümesi fiyatları ne kadar? Noter onaylı sicil tasdiknamesi tercümesi fiyatları ne kadar? Apostil onaylı sicil tasdiknamesi tercümesi fiyatları ne kadar?  Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli Ankara Kızılay çeviri bürolarından olan İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ankara Kızılay yeminli tercümanlık bürolarından olan İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Sicil Tasdiknamesi Yeminli Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00