Vergi Levhası Tercümesi

VERGİ LEVHASI TERCÜMESİ

Vergi Levhası Tercümesi, Vergi mükellefi olan herkesin vergi levhası bulundurma zorunluluğu vardır. Vergi levhasında mükellefin adı soyadı, ticaret unvanı, iş yeri adresi, vergi numarası, ana faaliyet kodu ve adı, vergi kimlik no, işe başlama tarihi, beyan olunan matrah, tahakkuk eden vergi ve bağlı olunan vergi dairesi gibi önemli bilgiler yer almaktadır. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından her firma için yıllık olarak hazırlanan vergi levhası; mükelleflerin vergilendirmeye esas olan kazançları ile bu kazançlara denk gelen vergi tutarlarını gösteren, vergi mükelleflerinin bulundurma zorunluluğu bulunan ve iş yerleri için son derece önemli  bir evraktır. Resmî belge tercümesi hizmetlerinden biri olan vergi levhası tercümesi işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için profesyonel çeviri bürolarından ve yeminli tercümanlardan hizmet alınmalıdır. Ankaradaki tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Vergi Levhası Tercümesi Nedir?

Vergi Levhası; formatı Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen, kişi ya da işletmelere ait kazanç ve bu kazanca denk gelen vergi miktarlarını gösteren belgeye denir. Yurt dışıyla yapılacak işlemler öncesinde vergi levhasının ilgili ülkenin diline çevrilmesine vergi levhası çevirisi denir.

 Vergi Levhası Tercümesi Nereden Alınır?

Vergi levhası, Maliye Bakanlığı tarafından kazanç ve ödenen vergi miktarını takip etmek için hazırlanan için belgedir. Yurt dışında şube açarken, şirket kurarken ilgili ülkenin resmi makamlarına yeminli vergi levhası tercümesi sunmak gerekmektedir. Bunun dışında vize işlemleri için başvuran kişilerden de çalıştıkları firmanın son vergi levha tercümesi istenmektedir.

Vergi levhası tercümesi için yeminli tercümanlık bürolarına gidip yeminli tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belge, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli vergi levhası tercümesi hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı vergi levhası çeviri yapılmış olur. Son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı vergi levhası tercümesi tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

 Vergi Levhası Tercümesi Fiyatları

Vergi levhası çevirisi fiyatları ne kadar? Yeminli vergi levhası çeviri fiyatları ne kadar? Noter onaylı vergi levhası çevirisi fiyatları ne kadar?  Apostil onaylı vergi levhası tercüm esi ne kadar? Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli Ankara tercümanlık bürolarından olan İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ankara Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Vergi Levhası Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00