Tapu Tercümesi

TAPU TERCÜMESİ

 

Tapu Tercümesi,  Tüm işlemlerde olduğu gibi gayrimenkul alım satım ve devir işlemlerinde tapu müdürlüklerinde yabancı ülke vatandaşları, yanlarında kendi ana dillerinde Adalet Bakanlığı’na bağlı Adli Yeminli Tercüman sıfatı verilen sözlü tercüman bulundurmak zorundadırlar. Tapu tercümesi sırasında yeminli tapu tercümanı, tapu dairesinde randevu saatinde hazır bulunur, işlemler yapılırken iki taraf ve tapu dairesi memuru arasındaki tüm konuşmaları tarafsız olarak tercüme eder. Adli yeminli tercüman, tapu dairesinde yapılacak tercüme işlemlerine dair bütün terminolojiye hakim olmalıdır. Ayrıca tapu dairelerinde işlem yaptıracak kişilerin pasaportlarının orijinalini ve noter onaylı yeminli tercümesini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Tapu tercümesi yaptırmak için tercüme bürolarından hizmet almak gerekmektedir. Tapu tercümesi, mutlaka işinin ehli yeminli tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Tercüme yapılırken bütün bilgiler eksiksiz ve doğru olarak çevrilmelidir. Yeminli tercüme Ankara ofislerinden biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Tapu Yeminli TercümesiTapu Tercümesi Nedir?

Bir taşınmaza, taşınmazın bir bölümüne veya taşınmazın üzerindeki herhangi bir yapıya kimin sahip olduğunu gösteren, Tapu Sicil Müdürlüğü’nce tapu memuru tarafından verilmiş hukuk düzeni karşısında geçerli sayılan yazılı ve resmi belgeye tapu denir. Tapunun alındığı ülkenin resmi dilinden başka bir ülkenin resmi diline sözlü ya da yazılı bir şekilde tercüme edilmesine tapu tercümesi denilmektedir.

Tapu Tercümesi Nereden Alınır?

Tapu tercüme , tapu müdürlüklerine başvurularak alınabilmekle birlikte artık tapu müdürlüklerine gitmeden e-devlet üzerinden de alınabilmektedir. Tapu gibi kamuya ait evraklar çoğunlukla vize işlemlerinde istenen belgelerdendir. Ayrıca Ankara Anlaşması kapsamında Avrupa’da iş kurmak isteyen kişilerden de tapu tercümesi istenebilmektedir. Ayrıca Osmanlı tapu senetlerinin tercümesi de tapu tercüme işlemleri arasındadır. Tapu tercümesi işlemleri için bir yeminli tercüme bürosuna giderek profesyonel yeminli çevirmenler ile görüşmek ve gerek sözlü gerekse yazılı çeviri hizmeti almak gerekmektedir. Tapu, ilk olarak yeminli tercüman tarafından çevrilir ve yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli tapu tercümesi hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı tapu tercümesi yapılmış olur. Son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı tapu tercümesi de tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara yeminli tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

Tapu Tercümesi Fiyatları

Tapu Tercümesi fiyatları ne kadar? Yeminli tapu tercüme çeviri ne kadar? Noter onaylı tapu çeviri  fiyatları ne kadar? Apostil onaylı tapu tercümesi fiyatları ne kadar? Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle  Ankara yeminli tercüme büroları şubelerinden İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ankara çeviri bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Tapu Yeminli Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00