Vergi Dairesi Evrakları Tercümesi

VERGİ DAİRESİ EVRAKLARI TERCÜMESİ

Vergi Dairesi Evrakları Tercümesi, Vergi mükellefi olan kişiler; adres değişikliği yaptığında yeni adresi, eski vergi dairesinin yetki alanı içindeyse sicil formu doldurup Mükellef Bilgileri Bildirimi işlemi gerçekleştirmelidirler. Yeni adres, farklı bir vergi dairesine bağlı ise eski vergi dairesine giderek “Nakil nedeniyle terk” işlemi gerçekleştirmeleri sonrasında yeni vergi dairesinde yükümlülük tesisi işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.
Herhangi bir durağa bağlı olarak ticari araç kullanılacaksa vergi dairesine bunun bildirilmesi gerekmektedir. Bu iş için vergi dairesi evrakları şunlardır: iş yeri açılış bildirim belgesi, onaylı nüfus cüzdan fotokopisi, muhtar ya da nüfus dairesinden alınmış ikametgah belgesi, kullanılacak taşıta ait fatura. Yabancı birine devir, satış veya yabancı şahısla ortaklık söz konusu olduğunda vergi dairesi evrakları tercümesine ihtiyaç duyulabilir.

Vergi dairesi evrakları tercümesine işlemlerinin, sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için kendini yetiştirmiş ve deneyim kazanmış yeminli tercümanlardan hizmet alınmalıdır. Ankara Kızılay tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Vergi Dairesi Evrakları Tercümesi Nedir?

Vergi dairesi; vergi mükelleflerini tespit eden, vergiyi belirleyen ve toplayan devlet kurumuna denir. Bir vergi mükellefinin; yükümlülük şeklinde değişiklik, farklı bir vergi çeşidine geçiş, yükümlülükten muafiyet, adres değişikliği vb. işlemlerinde yenilenen veya değiştirilen evraklarına vergi dairesi evrakları denir. Vergi dairesi evraklarının başka bir dile çevrilmesine vergi dairesi evrakları çevirisi denir.

Vergi Dairesi Evrakları Tercümesi Nereden Alınır?

İş yeri açmak isteyen girişimcilerin maliye ile sorun yaşamamaları için vergi dairesine bildirim yapmaları gerekmektedir. Vergi dairesine bildirim yapılmadan önce iş yerinin açılmış olması şarttır. Çünkü istenilen evrakların içerisinde iş yeri kira ve adres bildiriminin yer alması gerekir. Muhasebeci tarafından hazırlanmış olan iş yeri açma bildirim formu, noter tarafından onaylanmış kaşelenmiş imza örnekleri, T.C. Nüfus cüzdanının noter onaylı fotokopi örneği, ikamet edilen adres bildirimi için bağlı olunan muhtarlıktan onaylı yer bildirimi, kira kontratı ve tapu belgesi vs. vergi dairesi evraklarıdır.

Yabancı bir iş bağlantısı, ortaklık veya yabancı kişiye devir söz konusu olduğunda vergi dairesi evrakları görülmek istenir, bu durumda vergi dairesi evrakları tercümesi yapılmalıdır. Vergi dairesi evrakları için yeminli tercümanlık bürolarına gidip yeminli tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belge, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli vergi dairesi evrakları çeviri hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı vergi dairesi evrakları çevirisi yapılmış olur. Gerekmesi halinde son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı vergi dairesi evrakları çeviri tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara Kızılay yeminli tercümanlık bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

 Vergi Dairesi Evrakları Tercümesi Fiyatları

Vergi dairesi evrakları tercümesi fiyatları ne kadar? Yeminli vergi dairesi evrakları tercümesi fiyatları ne kadar? Noter onaylı vergi dairesi evrakları tercümesi fiyatları ne kadar? Apostil onaylı vergi dairesi evrakları tercümesi fiyatları ne kadar? Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli Ankara tercümanlık bürolarından olan İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ankara Kızılay yeminli tercümanlık bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

Vergi Dairesi Evrakları Tercüme Hizmeti

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00