Evlenme Cüzdanı Tercümesi

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

Evlenme Cüzdanı Tercümesi Nedir?

            Evlenme cüzdanı, diğer adıyla uluslararası aile cüzdanı iki insanın evlilik töreniyle evlendiğini resmen kayıt altına alan belgeye denir. Eşlerin çocukları olduğunda veya eş ve çocukların bilgilerinde değişiklik olması durumunda nüfus müdürlüğüne müracaat edilmesiyle gerekli düzeltmeler ve eklemeler yapılmaktadır. Evlenme cüzdanı, oldukça öneme sahip olup uluslararası geçerliliği bulunan, eşlerin uyruğu, dini, yaşı, v.b kişisel bilgilerini kanıtlayan, çok dilli resmi belgelerdendir. Bir evlenme cüzdanının, alındığı ülkenin resmi dilinden başka bir ülkenin resmi diline çevrilmesine evlenme cüzdanı tercümesi denir.

 Evlenme Cüzdanı Tercümesi Nereden Alınır?

Yurt dışına çıkışlarda kullanılabilen evlilik cüzdanı aynı zamanda sağlık kurumlarında, otellerde, seyahat işlemlerinde, hukuki işlemlerde vb.birçok alanda gerekli olabilen bir belgedir. Kurum tarafından talep edildiğinde yeminli tercümanlık bürolarına gidip yeminli tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belge, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli evlilik cüzdanı tercümesi hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı evlilik cüzdanı tercümesi yapılmış olur. Gerekmesi halinde de son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı evlilik cüzdanı tercümesi tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara tercüme bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

 Evlenme Cüzdanı Tercümesi

Türkiye, Milletlerarası Ahvali Şahsiye Komisyonu’na üyedir. Bireylerin vatandaşlık ve nüfus kayıtlarını tutan bu komisyonun resmi dilinin Fransızca olması dolayısıyla evlenme ehliyet belgesi, evlilik cüzdanı gibi belgeler Türkçe-Fransızca olarak düzenlenmektedir. İki farklı ülkenin vatandaşları evlenmek istediğinde evlenme belgesi tercümesinin yapılması gerekmektedir. Evlilik cüzdanı tercümesi işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yerine getirilebilmesi için profesyonel çeviri bürolarından ve yeminli tercümanlardan hizmet alınmalıdır.  Ankara çeviri bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

  Evlenme Cüzdanı Tercümesi Fiyatları

            Evlenme cüzdanı tercümesi fiyatları ne kadar? Yeminli evlenme cüzdanı tercümesi fiyatları ne kadar? Noter onaylı evlenme cüzdanı tercümesi fiyatları ne kadar?  Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan  iletişim seçeneklerinden biriyle  Ankara  Kızılay yeminli tercüme büroları şubelerinden İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

             Ankara Kızılay tercüme bürosu olarak İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

EVLENME CÜZDANI TERCÜME HİZMETİ

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00