KDV İstisnası Belgesi Tercümesi

KDV İSTİSNASI BELGESİ TERCÜMESİ

KDV istisnası hesaplanırken bazı tutarlar ödenecek KDV’den tamamen indirilirken, bazı istisnalar Kurumlar Vergisi veya Gelir Vergisi beyannamelerinde indirilebilmektedir. Üstlenilen vergiler KDV beyannamesiyle indirilebiliyorsa tam istisna, diğerleri ise kısmı istisna olarak kabul edilmektedir. Tam KDV istisnasında, kanunda belirtilen istisnaya tabi faaliyetleri yapan firmalar, yüklendikleri KDV tutarlarını diğer faaliyetlerinde oluşan KDV tutarından indirebilmektedir. KDV oluşmamışsa devletten iade talep edebilmektedir. Kısmı KDV istisnasında ise istisnai faaliyetlerden dolayı üstlendikleri KDV tutarını indirememekte ancak Gelir Vergisi veya Kurumlar Vergisi hesaplamalarında gider olarak yazılabilmektedir. Uluslararası alanda ticaret yapan firmaların, şirketlerin veya kuruluşların; KDV muafiyeti mevcuttur. KDV muafiyet belgelerini yabancı şirketlere sunma isteğinde olan bu işletmeler, KDV muafiyet belgesi tercümesi yaptırmaktadır. KDV istisnası belgesi tercümesi işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için profesyonel çeviri bürolarından ve yeminli tercümanlardan hizmet alınmalıdır. Ankara Kızılay yeminli tercümanlık bürolarından biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte hizmetlerimizle yanınızdayız.

Müşteri Temsilcisi

Çağrı Merkezi  09:00 – 20:00 Saatleri Arasında
0312 419 20 99

Whatsapp

Whatsappdan hemen teklifinizi verebiliriz.
0543 463 69 33

E-Mail

Mail ile hemen teklifinizi alabilirsiniz.
infoyed@gmail.com

KDV İstisnası Belgesi Tercümesi Nedir?

KDV istisnası, kanunda belirtilen yatırım teşvikine sahip firmaların, ödemek zorunda oldukları KDV tutarından muaf olmalarına denir. Muaf olan kurum veya şirketin aldığı bu belgenin çeşitli sebeplerle başka bir ülkenin diline çevrilmesine KDV muafiyet belgesi tercümesi denir.

 KDV İstisnası Belgesi Tercümesi Nereden Alınır?

Kanunda belirtilen KDV istisnaları: ihracatta uygulanan istisna, araçlar, petrol aramaları ve teşvik belgeli yatırımlarda uygulanan istisna, taşımacılıkta uygulanan istisna, diplomatik istisnalar, ithalatta uygulanan istisnalar, sosyal ve askeri amaçlı istisnalar vb. olarak yer almaktadır. Kanunda yapılan son değişiklikle birlikte serbest bölgelere veya bu bölgelerden ihracat amaçlı yapılan yük taşıma işlerinin de KDV istisnası kapsamına alınması öngörülmüştür.

Araçlar ve petrol aramaları istisnaları ve teşvikli belgeli yatırımlarda uygulanan istisnalar, taşımacılık istisnaları ve diplomatik istisnalar tam istisna; sosyal ve askeri amaçlı istisnalar, diğer istisnalar ve son yapılan düzenlemeye göre serbest bölge istisnaları kısmi istisna olarak kabul edilmektedir. İthalat istisnası ise kısmi istisna olarak kabul edilmiş fakat indirim ya da Kurumlar veya Gelir Vergisi beyannamelerinde gider yazılabilecek bir KDV oluşmamaktadır.

İthalat ve ihracat yapan firmalar KDV istisnası belgesi almaktadırlar. Bu belgeler ticaret yapılan firma tarafından talep edildiğinde veya başka durumlarda tercüme edilebilir. KDV istisnası belgesi tercümesi için yeminli tercümanlık bürolarına gidip yeminli tercüme hizmeti almak gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından çevrilen belge, yine tercüman tarafından imzalanır ve onaylanır. Böylece yeminli KDV istisnası belgesi tercümesi hazırlanmış olur. Ardından hem asıl hem de çeviri belgeler noter tarafından birleştirilerek mühürlenir ve noter onaylı KDV istisnası belgesi tercümesi yapılmış olur. Son olarak kaymakamlık ya da valilikten apostil onayı alınır ve böylece apostil onaylı KDV istisnası belgesi tercümesi tamamlanır. Dikkat ve özen isteyen bütün bu işler için Ankara çeviri ofislerinden biri olan İnfoyed Tercüme olarak bu süreçte kaliteli hizmetlerimizle yanınızdayız.

KDV İstisnası Belgesi Tercümesi Fiyatları

KDV istisnası belgesi tercümesi fiyatları ne kadar? Yeminli KDV istisnası belgesi tercümesi fiyatları ne kadar? Noter onaylı KDV istisnası belgesi tercümesi fiyatları ne kadar? Apostil onaylı KDV istisnası belgesi tercümesi fiyatları ne kadar? Fiyatlandırma; tercüme edilecek dilin yaygın ya da az kullanımına, tercümenin aciliyetine ve teslimat seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat almak isterseniz sunulan iletişim seçeneklerinden biriyle yeminli Ankara Kızılay çeviri bürolarından olan İnfoyed Tercümeye ulaşılabilir ve bilgi alabilirsiniz.

 Ankara yeminli çeviri ofislerinden olan İnfoyed Tercüme; gerekli eğitimleri almış ve ilgili dillerle alakalı dil bilgisi kurallarına hakim, hedef dillerin kültürünü takip eden, araştırmacı ve yaptığı işi her zaman kontrol eden çalışanlarıyla hızlı, kaliteli, doğru ve geçerli bir çeviri hizmeti vermektedir.

KDV İstisnası Belgesi Yeminli Tercüme Hizmetleri 

ANKARA YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  • Meşrutiyet Caddesi 15 / 28 Kızılay Çankaya Ankara
  • 03124192099
  • infoyed@gmail.com
  • Pazartesi - Cumartesi
    09:00 - 21:00